Wyszukiwarka obiektów
Typ obiektu :


Miejscowość:


Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane
Oferty specjalne
Rekreacja
kontekst
Webtraveling
Paweł Mallek
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. kom. 608 769 913


Krynica-Zdrój dobre miejsce na ferie zimowe

2014-02-07

Zapraszamy na ferie do Krynicy-Zdrój.

W pełnej gotowości czekają trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej, Słotwiny i Azoty.

 Trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej
Trasy są pokrywane sztucznym śniegiem. Perełką tutaj jest tzw. "fisowska jedynka", jest najdłuższą na terenie kraju oświetloną trasą narciarską, jej długość wynosi około 2600 metrów. Składa się ona z dwóch części, górnej i dolnej. W górnej części znajduje się trasa numer III, przeznaczona jest ona dla nowicjuszy narciarskich. Dolna część zaklasyfikowana jest do typowych tras gigantowych.

Następna trasa o numerze V FIS, to propozycja dla zaawansowanych narciarzy, jest tu dużo przestrzeni do zimowych szaleństw. Kolejnymi stokami są trasy o numerach II i IIa, cieszą się one dużą popularnością wśród osób zjeżdżających na nartach i deskach snowboardowych. Są to trasy nazywane rodzinnymi i naznaczone na czerwono. Odpowiednia lokalizacja tras spowodowała, że słońce gości tutaj w ciągu całego dnia, szerokie trasy z optymalnym nachyleniem sprawiają, że można tu się poczuć jak w Alpach. Trasa oznaczona numerem II posiada dodatkowo wyciąg z drugiej strony zbocza. Trasa IIa posiada 4 osobową kolej krzesełkową, jej długość wynosi 1000m. Powstała ona z myślą głównie o narciarzach i snowboardzistach. Polana Izwór posiada oprócz wyciągu krzesełkowego także wyciąg do szkolenia dzieci.

Na trasie IV działają 2 wyciągi orczykowe. Trasa ta jest idealna dla osób rozpoczynających przygodę z nartami, względnie dla narciarzy wykazujących się średnimi umiejętnościami narciarskimi. Wyciąg szkoleniowy Żółwik znajduje się na trasie II, w jej górnym odcinku i jest przeznaczony dla dzieci oraz narciarzy o słabych umiejętnościach.

W przeciągu tego sezonu narciarskiego oddano nową 1000 metrową trasę rodzinną, na której znajduje się szybka, nowoczesna, 4 osobowa kolej krzesełkowa. Nowy wyciąg może przewieźć 2400 osób w jedną godzinę, powoduje to  zmniejszenie długości kolejek przy dolnej stacji wyciągu gondolowego.

Jaworzyna Krynicka - 1114 m n.p.m. - jest najwyższym szczytem wschodniego pasa w Beskidzie Sądeckim, jest ona celem wypraw turystów odwiedzających Krynicę-Zdrój. Na jej szczycie można podziwiać przepiękną panoramę gór: Beskid Sądecki, Beskid Niski, fragmentarycznie Beskid Wyspowy, Gorce, Pieniny, a przy słonecznej pogodzie jest możliwość podziwiania okazałej panoramy Tatr. Aktualnie Jaworzyna Krynicka kojarzona jest z wyciągiem gondolowym, jego powstanie jest dużym magnesem turystycznym i bez wątpienia wzmaga zainteresowanie turystyczne w tym rejonie Małopolski. Kolejka gondolowa na Jaworzynie Krynickiej to najdłuższa i najbardziej nowoczesna kolejka tego rodzaju na terenie Polski. Możliwe jest przewiezienie nią 1600 osób w godzinę, a duże 6 osobowe wagoniki, które osiągają prędkość 5 m/s gwarantują wygodny i bezpieczny transport. Jazda na szczyt zajmuje około 7 minut.

Kompleks narciarski Słotwiny

 Przegląd tras narciarskich

Trasa jest sztucznie doświetlana, dośnieżana. W budowie jest basen do przechowywania wody czerpanej z wód źródlanych, woda ta będzie miała przeznaczenie dośnieżania.

Wyciąg znajduje się po prawej stronie zbocza. Można nim dojechać na szczyt, do samego lasu. Tworzą go dwie nitki o tej samej długości, jedna z nich jest nowsza i zdecydowanie szybsza. Długość wyciągu wynosi około 1000 metrów. Wstęp na wyciąg za okazaniem karnetów kartonowych. Zjazd na górze można uznać za wąski, następnie trochę szerszy, później szeroki, a przy końcu skręcający w lewo pod wyciąg lub w prawo przecina i ponownie w lewo po łuku również pod wyciąg. Trasa dosyć miła, bo szeroka. W rejonie wyciągu dosyć ostro, po prawej stronie łagodny zjazd. Przy stacji wyciągów na górze jest możliwość wybrania innej trasy, droga prowadzi lasem, na prawo możliwość podziwiania widoków Jaworzyny. W tym miejscu spotyka się wyciąg należący do ośrodka Eris i przy dobrych warunkach pogodowych jest możliwość zjechania do Czarnego Potoku, znajdującego się w odległości około 100 metrów od dolnej stacji gondolowej Jaworzyny. W sytuacji, gdy nie kierujemy się na Jaworzynę, to dojedziemy do ładnej, szerokiej trasy, na której jest możliwość rozpędzenia się, dalej dojedziemy poniżej dolnej stacji wyciągów.

Kolejny wyciąg znajduje się po drugiej stronie stoku, o długości około 400 metrów. Są tutaj dwa zjazdy, na lewo i na prawo od wyciągu, ale w pewnym oddaleniu od niego. Trasa na prawo od wyciągu jest raczej wąska i prosta, ta na lewo od wyciągu jest stworzona głównie dla osób poruszających się na deskach, halfpipe itp.

Ośrodek Narciarski Azoty w Krynicy Zdrój

Tutaj czekają na Państwa:
trasy zjazdowe (10), wyciąg krzesełkowy (3 osobowy), wyciągi orczykowe, wyciąg szkoleniowy (Baby Lift), zimowy plac zabaw (Kubuś-Ski), dla dzieci plac zabaw. 

Archiwum

Koncert hip-hopowy w Krynicy-Zdrój

2014-09-10

W dniu 11 października na deptaku w Krynicy-Zdrój będzie okazja posłuchać koncertu hip-hopowego. Na imprezę zapraszamy na godzinę 18. Na scenie wystąpi gwiazda wieczoru, raper z Łodzi - O.S.T.

Krzysztof Zanussi w Krynicy-Zdrój

2014-07-26

W dniu 26 lipca 2014  o godzinie 15w Kinie Cyfrowym Jaworzyna II przy  ulicy Piłsudskiego 19 będzie możliwość spotkania Krzysztofa Zanussiego.  Na spotkaniu będzie można obejrzeć film

Krynica-Zdrój planuje otworzyć trasy i wybudować aquapark

2013-12-30

  Niemal 80 wagonów gondolowej kolejki oraz 9 km stale naśnieżanych tras narciarskich - oto oferta turystyczna Krynicy-Zdrój. Niebawem miasto prawdopodobnie poszerzy swoją ofertę.

Krynica-Zdrój pozyskuje środki unijne

2013-12-05

Fundusze pochodzące z unii przede wszystkim są pozyskiwane na odnowienie kurortu i wybudowanie sieci kanalizacyjnej. W krajowej czołówce samorządów - pod względem pozyskania środk&oacut

Krynica-Zdrój uplasowała się na 1 miejscu!

2013-11-12

Krynica-Zdrój zdobyła 1 pozycję w internetowym rankingu osiągając 15% poparcia. Głosowanie odbyło się wśród użytkowników platformy Wirtualna Polska, oni uznali, że to Krynica-Zdr

6-8 WRZEŚNIA FESTIWAL BIEGOWY

2013-08-30

Festiwal biegowy w Krynicy odbędzie się już po raz 4. Ta prestiżowa impreza skierowana jest amatorów biegania z każdej grupy wiekowej i o różnorodnych umiejętnościach. W programie prze
 
 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone